Banko Maçlar, Banko Kuponlar, Hazır Kuponlar, İddaa Forumu!

 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chicago Bulls
(Okunma: 149)
Asopos
#1


Chicago Bulls

9GGgP8.png

Chicago Bulls Chicago, Illinois'te bulunan NBA kulüptür. Doğu Konferansı'nın Merkez Grubu'nda oyun almaktadırlar. Boğalar olarak da bilinen ekip 26 Ocak 1966 senesinde kurulmuştur. İç saha maçlarını etkiliyici atmosferi nedeni ile tımarhane lakabını almıştır. United Center salonunda maçlar oynanmaktadır. Takım 1990'lu senelerde 1991 - 1998 arasında NBA'de three-peat olarak adlandırılan 3 kez art arda şampiyonluklarını 2 kez göstermiş ve bu dönemde toplam 6 kez şampiyon olma başarısı gösterebildiler. O dönem ki takımda NBA'in gelmiş geçmiş en önemli oyuncusu Hall Of Fame Michael Jordan, Scottie Pippen ve koç olarak Phil Jackson yer almaktaydı. Ayrıca kulüpteki NBA tarihinde 10 yıl içinde 2 kez thre-peat yapan ve 6 şampiyonluk birden kazanan tek takım ünvanını taşımaktadırlar.

Bulls 1995 - 1996 normal sezonunda 72 kazanma alarak NBA tarihinde tek bir sezonda 70 ve üzeri yenen ilk takım olmalarının yanında bir sezonda en çok yenen takım rekorlarını kırdı. 1996 senesinde kurdukları kadro birçok uzman ve analist ile NBA tarihinin en iyi takımlarından birisi olarak kabul görmektedir. 2013 senesi itibariyle Forbes dergisinin yaptığı bir açıklamaya göre Bulls kulübünün 52.200.000 $ milyon dolarlık gelirinin yanında 1 milyar dolarlık tahmini değer ile NBA'nin şu an en değerli 3. takımdıır. 5'i Michael Jordan'ın 1'i Derrick Rose'un olmak üzere takım kurucuları toplam 6 kez NBA En Değerli Oyuncu Ödülü'nü kazanma başarısını elde ettiler.

Bulls kulübünün tarihi boyunca büyük rekabet ve çekişme içerisinde bulunduğu ekipler Milwaukee Bucks, Detroit Pistons son zamanlarda Indiana Pacers ve Miami Heat'dir. Çok büyük bir çekişme yaşadıkları Bulls / Pistons rekabti ile 1980'lerin sonlarında ve 1990'lı yılların başlarında yaşandı. Ayrıca bu çekişme NBA tarihinin en büyük rekabetlerinden birisi olarak kabul edilmiştir.
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi